geri dön

Adana’nın gelinlerinde karnaval coşkusu

Nisan 6, 2015 - Pazartesi günü
Adana’nın gelinlerinde karnaval coşkusu

 Adana’da üçüncüsü düzenlenen ve yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı ‘Portakal Çiçeği Karnavalı’ kortej yürüyüşüne katılan Adana’nın Gelinleri, renkli görüntüler yaşattı.
“Adana’yı Seviyorum” projesi kapsamında Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu ve Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) işbirliğinde ‘Portakal Çiçeği Karnavalı’nda gerçekleşen yürüyüşte projeye konu olan Veronika Arman, Nadiya Esen, Hanife Uygur, Karen Demirkıran, Claudia Üzelgeçici, Jill Akdağ, Annette Coşkun, Ana Maria Günsel ve Ellen Sağol Adana sokaklarını renklendirdi. ADSİAD ve Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu Yönetim Kurulu Üyeleri, üyeler ve ailelerinin de hazır bulunduğu karnaval yürüyüşünde halay çeken gelinler vatandaşlardan da büyük ilgi gördü.
‘Portakal Çiçeği Karnavalı’ kapsamında yapılan “Adana’nın Gelinleri” projesinin Adana billboardlarında sergilendiğini hatırlatan ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, karnavalın Adana’nın Türkiye ve dünyaya tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Portakal Çiçeği Karnavalı’nın önceki yıllardan daha coşkulu ve kalabalık eşliğinde hayat bulduğunu vurgulayan Sönmez, “Adana’yı seviyoruz. Adana ve Adanalı, her şeyin en iyisine layık. Karnavalı hayata geçirenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Proje Koordinatörlüğünü Zeliha Ertunç’un, Sanat Danışmanlığını S.Haluk Uygur’un yaptığı proje, 16 Nisan’da 75. Yıl sanat galerisinde açılacak sergi ile bitecek.